Instroom
In 2025 zetten we sterk in op de promotie van de sector en het aantrekken van nieuw talent via diverse jobbeurzen, infosessies en kennismakingsdagen, waarbij jongeren en werkzoekenden werden geïnformeerd over mogelijkheden binnen de brandstoffensector.
Op 27 september 2025 organiseerden we een activiteit over het beroep ‘chauffeur in de brandstoffenhandel’ voor kwetsbare jongeren (10-14 jaar) die een traject volgen bij TAJO in Gent. Daarnaast organiseerden we, in samenwerking met vijf andere sectoren actief in transport en logistiek, de beroepenrally ‘On The Move 8’ op 4 en 6 november 2025. Ongeveer 200 leerlingen maakten hierbij kennis met transport- en logistieke beroepen bij Group GTS in Geel. In samenwerking met Het Beroepenhuis werd ook het bijhorende lespakket vernieuwd, zodat scholen met actueel materiaal aan de slag kunnen.
Tot slot werden ook toeleiders en trajectbegeleiders uitgebreid geïnformeerd over de instroommogelijkheden in de sector. Op 28 januari 2025 organiseerden we samen met de cluster ‘transport en logistiek’ de info- en doedag #StappenNaarWerk in Zwijnaarde, gevolgd door online infosessies op 24 april 2025 en 19 november 2025. Op 30 juni 2025 werd vanuit deze cluster ook nog een infosessie voor de begeleiders van Atlas in Antwerpen georganiseerd.
In 2026 zal de sector blijven inzetten op het verspreiden van relevante informatie, met als doel meer werkzoekenden op te leiden tot gekwalificeerde chauffeurs en hen vervolgens te laten instromen in de sector.
Levenslang leren en competentiebeleid
Om het gebruik van de mobiele opleidingsunit beter op te volgen, werd vanaf 2025 een afzonderlijke opleidingscode aan de opleiding gekoppeld. Daarnaast werd de online webcursus ‘Handel in Brandstoffen’ in samenwerking met VDAB volledig geactualiseerd met ondersteunende praktijkvideo’s, waarna de vernieuwde cursus in 2025 werd opgeleverd.
In 2025 organiseerden we samen met de Taxi- en Verhuissector opnieuw de gratis opleiding Coach op de werkvloer. Dankzij gerichte communicatietechnieken en praktijkgerichte voorbeelden kregen werknemers gerichte handvaten om nieuwkomers op de werkvloer te begeleiden en op te leiden.
Samen met de cluster ‘transport en logistiek’ organiseerden we in 2025 een lerend netwerk rond alcohol- en druggebruik op de werkvloer. Tijdens deze hybride infosessie werd ingezet op kennisdeling en het uitwisselen van ervaringen rond preventie en aanpak binnen ondernemingen. In totaal namen 69 werkgevers deel aan de sessie.
Werkbaar werk
Begin 2025 lanceerde de sector samen met de SERV en een twintigtal andere sectoren de podcastreeks ‘Werkbaar wint!’, met inzichten en praktische tips rond werk-privébalans, werkdruk, mentaal welzijn en krapte op de arbeidsmarkt. In het voorjaar van 2025 werden vier gratis online inspiratiesessies georganiseerd waarin deze thema’s verder werden uitgediept.
Eind 2025 voerden we samen met 5 andere sectoren een bevraging uit bij werkgevers rond ziekteverzuim. Op basis van de resultaten van deze bevraging werden gerichte acties geformuleerd voor het nieuwe sectorconvenant, dat loopt van 1 juli 2026 tot en met 30 juni 2026.
Diversiteit en inclusie
In het kader van diversiteit en inclusie zetten we, samen met de SERV en een twintigtal sectorfondsen, in het voorjaar van 2025 een webinarreeks op rond racismebestrijding, psychologische veiligheid en employer branding. In het najaar werd dit traject verder verdiept via drie bijkomende opleidingen die op dezelfde thema’s verder bouwden.
Samen met de cluster ‘transport en logistiek’ organiseerden we op 30 juni 2025 een lerend netwerk over inclusieve werkvloeren. Aan deze hybride infosessies namen 30 werkgevers deel.
Energy Drivers
Om jongeren in het secundair onderwijs te stimuleren om deel te nemen aan sectorale toekomst- en knelpuntgerichte opleidingen, ontwikkelde de sector ‘Energy Drivers’. Met deze activiteit gaan bedrijven in de sector naar scholen in hun buurt om jongeren uit de derde graad technisch- en beroepsonderwijs te laten kennismaken met het beroep van chauffeur in de brandstoffenhandel. De sector zal dit project in 2026 verder promoten bij bedrijven en scholen.
Youth Energy Project
Via het Youth Energy Project (YEP) kunnen jongeren (18-25 jaar en werkzoekend) volledig gratis worden opgeleid tot chauffeur C/CE met vakbekwaamheid en ADR-attest bij een bedrijf in de sector. Hiermee hoopt het Sociaal Fonds het aantal jongeren in de sector te verhogen, de instroom te bevorderen en de toenemende vergrijzing op te vangen.
Binnen het project YEP III, dat liep van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2025, werden vijf jongeren opgeleid bij een werkgever actief in de sector. Op 1 januari 2026 ging het YEP IV van start; dit project loopt tot en met 31 december 2027.







